Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Red Mist (Tears of an Angel) Sun Jan 02, 2011 2:27 pm

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
Red Mist (Tears of an Angel)  58298501



Bolje je zivjeti u tami,
nego ne zivjeti nikako.





UVOD


Prije ili kasnije, svi ljudi umru, ili bi barem trebali po zakonima prirode. Ipak, neki nastave da zive. Neprirodno po onome sto je predodredeno, ali nastave, ako se to moze nazvati zivotom… Njegove plave oci su me pomno promatrale sa cudenjem, kao da sam prvo i posljednje sto je ikada vidjeo u svom zivotu. Osmijehom andela, ali pogledom davola uzvratila sam mu isto prije nego sto sam ponovo nestala.

http://horizoninblack.tumblr.com/

2Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Sun Jan 02, 2011 2:35 pm

belive.in.us.<3
belive.in.us.<3
Čitala sam uvod na TSF-u i sviđa mi se.

https://avenueglitter.forumcroatian.com

3Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Sun Jan 02, 2011 2:38 pm

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
heheheheeh, thx Very Happy


1. SUSRET


Bespomocna zivotinja pokusavala se izvuci iz mog ledenog zagrljaja dok sam pila njenu krv. Krv zivotinje bila je slatka, i preslatka, ali nisam imala izbora, morala sam jesti. Danima nista nisam jela, i vec sam pocela slabiti. Malena zivotinja polako se prepustala svojoj sudbini, a ja sam utovljavala svoju zed. Jos jednom sam zarila ocnjake u njeno maleno tijelo pokusavajuci izvuci posljednje kapi krvi iz nje. Moj predatorski instinkt mi je govorio da se priblizava opasnost. Skocila sam na obliznji hrast, ispustajuci iz ruku bespomocno stvorenje, pripremajuci se za borbu. Iz velikog zbuna je izasao sivi vuk. Star, i oslijepio, slijedio je miris krvi koji ga je doveo sve do mene. Iako slijep, shvatio je da sam tu, ali nije obracao paznju, ignorisao me. Cak i kada sam sisla do njega, nije se ni pomjerio, nije pokusao pobjeci, kako ostale zivotinje urade. Jedino me se vukovi u sumi nisu bojali, jer su bili na neki nacin slicni meni. Nasmijala sam se iskezivši ocnjake, a zatim sam promijenila oblik u velikog, bijelog vuka. Nisam vise bila gladna, iako mi se sivi vuk cinio slasno, samo sam otisla, stapajuci se sa sumom. U vucijem oblicju bila sam ranjivija, i laksi plijen lovcima, koji su lovili vukove radi dlake, i da bi imali trofeje. Nekoliko njih sam i ubila, zeljela sam zastiti sebe, a i utaliti svoju zed. Pila sam i zivotinjsku i ljudsku krv, doduse, zavisno do toga sta mi je bilo blize. Nikada nisam zalazila u urbane sredine, i cesto sam putovala. Posljednjih mjesec dana sam provela u ovoj sumi, ni sama ne znam gdje tacno. Nisam istrazivala da li u blizini ima naselja, samo sam se tu nastanila, barem na neko vrijeme. Nastanila sam se u najmracnijem i najdubljem dijelu sume, u malenoj pecini, ispod velikog hrasta. Rijetko ko je tamo zalazio, mozda pokoja zalutala zivotinja, ali rijetko. Posebno od kada sam ja dosla, svi su me se bojali. S razlogom naravno, ipak sam ja nesto natprirodno, i nesto sto zapravo ne bi trebalo postojati, ali ipak postoji. Pecina je bila skoro na drugom kraju sume, a nisam imala volje da skoro cijelu noc provedem ovdje, pa sam ipak krenula u vec dobro poznatom pravcu. Mjesec mi je obasjavao put kroz sumu, koja je bila jako tiha, i pretiha. Ne zato sto sam ja prolazila, zivotinje me se jesu bojale, to je istina, ali ne toliko da bas nema nijedne, bas nigdje. Osjecala se opasnost i napetost u zraku, a svakim novim korakom osjecala sam da sam blize toj opasnosti, sta god da je bila. Najednom, pucanj! Tisina sume je prekinuta, a ja sam pocela rezati. Dlaka na mojim ledima se nakostrijesila, a zivotinje, male i velike su prolazile pored mene, kao da ne postojim. Sve su dolazile iz istog smjera, ondje gdje je proticala rijeka, i gdje se nalazila mala brvnara. Pocela sam trcati prema rijeci, probijajuci se kroz gustu sumu, i zivotinje koje su bjezale od neceg. Pocela sam se uspravljati i vratila se u ljudski oblik. Sada sam jos bolje mogla cuti glasove. Prepirali su se, i doista dolazili iz smjera rijeke. Iskljucila sam sve ostale zvukove koje sam cula, i usredsredila se na ljudske glasove. Jos jedan pucanj, ne love, zasto pucaju, a i ne pomjeraju se. I dalje su na istom mjestu od prije deset minuta. Da su lovci, vjerovatno bi se kretali, i imali bi pse uz sebe. Ovi, ko god da je bio, nisu bili lovci ili bilo sta slicno. Pocela sam jos brze trcati, i preskakati grane drveca, i malene zivotinje koje bi se nasle ispred mojih nogu. Za tili cas sam bila kod brvnare u kojoj je bilo upaljeno svijetlo. Neko je hodao, i nekome prijetio. Polako sam se priblizila prozoru kako bih bolje vidjela sta se desava. Visoki, crnokosi, punackiji momak je hodao tamo-amo po sobi. U ruci je drzao pistolj, iz kojeg je ocito i pucao. Definitivno nisu lovci. Dva druga momka su drzala nekog za ruke i smijala se. On je sjedio, svezanih ruku i ociju. Preklinjao je visokog, crnokosog momka da ga pusti, ali on je bio 'tvrd orah'.
'Da ti oprostim? Pa da bude kao i prosli put, opet ce biti isto. Ne moze to tako.'
'Sam, molim te. Rekao sam ti kada ce biti novac, da si barem sacekao jos dva dana, sve bi....'
'Ne! Dovoljno sam cekao, a i rekao sam ti kada ti je zadnji rok. Jednom sam ti mogao oprostiti, ali drugi put ne mogu.'
'Ali firma je pocela dobro poslovati, i znas da cu ti vratiti novac. Ne bih tebi lagao.'
Crnokosi momak, koji se zvao Sam, sjeo je na stolicu, i zadubio se u misli. Dvojica, koji su drzali jadnog momka, su se i dalje smijala, a i mogla sam zakljuciti da nisu bas naj bistriji.
'Ne, i moja odluka je konacna. Momci, znate sta vam je raditi.'
'Jasno sefe.'
Rekli su u glas. I ja sam znala sta to znaci. Skinuli su povez onom momku sa ociju i podigli ga na noge.
'Alex, ovo je nase 'zbogom'. Da si platio na vrijeme nista od ovog se ne bi desilo, ali nisi, pa ces sada ovako platiti. Vodite ga!'
'Ne, molim te! Nemoj!'
Iz nekog razloga, nisam mogla dopustiti da ga ubiju. Nije to bila savjest sto je proradila u meni, jer ubila sam ja vise ljudi nego sto su svi oni zajedno, ali bilo je nesto sto me tjeralo da krenem i da ih sprijecim. Osjecala sam mokru travu pod nogama, jer sam bila bosa. Mjesec sada kao da je bio na sredini neba i ja sam krenula do prednjih vrata. Kao da to nisam bila ja, kao da je bila druga osoba koja me vodila. Ispred velikih, drvenih vrata stajala su dva strazara. Neopazano ne mogu uci, to je sigurno. Skocila sam gotovo necujno na krov brvnare, ali crijep je bio jako star, i nekoliko dijelova se odvojilo, i pocelo padati na zemlju

http://horizoninblack.tumblr.com/

4Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Sun Jan 02, 2011 5:01 pm

Quinn F.♡
Quinn F.♡
Odlicno je.
Vec sam citala na Rock Word-u.

5Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Thu Jan 06, 2011 11:03 am

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
hvala Very Happy

'Jesi li cuo to?'
Upitao je plavokosi cuvar drugog momka.
'Da, i ti si to cuo?'
'Da. Idem provjeriti sta je. Ti ostani ovdje i cuvaj.'
Plavokosi momak je dosao do mjesta gdje je pao crijep, dok sam ja bila na krovu. Cucnuo je kako bi vidjeo sta je palo, ali prije nego sto se i uspio ispraviti, ja sam skocila sa krova, uhvatila ga za glavu i slomila mu vrat.
'Del? Jesi li dobro?'
Drugi cuvar je krenuo prema mjestu na kojem smo se nalazili. Nisam mogla ostaviti tijelo na zemlji jer bi drugi cuvar znao da nesto nije uredu. U narucje sam uzela truplo, i skocila ponovo na krov, a zatim ga ostavila.
'Del, zaista nije smijesno. Gdje si?'
Momak je uzaludno obilazio oko brvnare, ali nije bilo niceg osim mene koja sam ga promatrala sa krova. U jednom trenutku, kada je zastao, skocila sam mu iza leda, prisunjala se, i probola ga metalnom sipkom koju sam nasla. Krv je tekla na sve strane, a ja sam se trudila drzati dah kako ne bih osjetila taj miris jer nisam zeljela sebe dovesti u iskusenje da pijem krv takvih ljudi. Sada, kada sam odstranila i jednog i drugog cuvara, mogla sam neometano uci, a da me niko ne cuje. Zastala sam na trenutak. Zasto ja uopste pokusavam spasiti tog covjeka kojeg ni ne znam. Jos jedan vapaj se cuo iz brvnare, a ja sam se vratila u stvarni svijet vise ne razmisljajuci, nego djelujuci. Dosla sam do prozora kako bih jos jednom izvidila situaciju. Sam, ocito njihov sef je sjedio na velikoj fotelji uz kamin, a u ruci je drzao kubansku cigaretu. Dva momka su ispod ruku drzali plavokosog momka, pokusavajuci ga izvesti napolje. Ako ga izvedu napolje, to mi moze biti prilika da ga spasim, uklanjajuci njih dvojicu. Prisla sam ulaznim vratima i sakrila se iza zida.
'Trebao si poslusati ranije sefa Alex, a ne praviti se lud. Eto ti sad, sad nit ces biti lud, niti ziv.'
Plavokosi momak je imao povez na ocima, i jedva je hodao.
'Zasto me jednostavno ne ubijete odmah, a ne da me vucete na sve strane?'
'Pa gdje je tu uzitak dragi nas Alex. Ako te ubijemo odmah, i bezbolno, to rusi nasu reputaciju.'
Alex se samo kiselo nasmijao, i nastavio hodati.
'Primijetis li nesto cudno?'
Upitali su jedan drugog.
'Da, jos ga nismo ubili.'
'Ma ne glupane. Gdje su Del i Alan? Trebalo bi da su ovdje da cuvaju strazu.'
'Mozda su otisli negdje?'
'Ne vjerujem. Pazi na njega, idem ih pronaci.'
Moja prilika, odvojili su se, sada cu ih jos lakse svladati. Jedan od cuvara je krenuo prema meni, a ja sam se povukla nazad i ponovo skocila na krov, kako bi ga mogla bolje posmatrati.
'Del!'
Vikao je u prazno, ali nije bilo nikoga. Tijela dva mladica sam bacila niz rijeku. Ko zna, mozda ce ih krokodili pojesti, ili ce ih ipak pronaci neko od planinara.

http://horizoninblack.tumblr.com/

6Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Thu Jan 06, 2011 1:10 pm

Little.Miss.Nothing ♡
Little.Miss.Nothing ♡
Super je!

http://dh-serbia.free-forums.biz/forum

7Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Sat Jan 08, 2011 9:48 am

Luucko Puucko
Luucko Puucko
wooow. * šook.šook.šook. *

8Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Mon Jan 10, 2011 11:25 am

Quinn F.♡
Quinn F.♡
Lelooooo...daj,pisii daljeee Razz
Pls ^^
Odlicnooo je Very Happy

9Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Mon Jan 10, 2011 12:16 pm

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
hvala svima Very Happy

'Sacekaj me ovdje, idem ih potraziti.'
Rekao je jedan cuvar drugom.
'Uredu, samo pozuri. Nekako je jezivo.'
'Nemoj mi samo reci da si se uplasio malo mraka. Pa tu nema nicega cega treba da se bojis.'
Bas, nicega osim mene. Kada bi ljudi znali koja sve mracna stvorenja postoje, da su skoro svi mitovi, i skoro sve legende istinite, zapitali bi se u kakvom to svijetu zive. Nasmijala sam se samoj sebi. Pocinjem pricati sama sa sobom, dovoljan razlog da se vratim u civilizaciju, no ipak sama pomisao na to me plasila. Moze me naci, a to ne bi bilo dobro. Brzo sam otresla glavom. Ne zelim se prisjecati proslosti, bilo bi najbolje kada bi samo zaboravila. Moj plijen se polako udaljavao od sigurnog mjesta, ako ga je uopste i bilo u ovoj noci, i priblizavao meni. Cekala sam priliku kada da napadnem i da zavrsim sa ovom noci.
'Boze, gdje su ta dvojica. Alane! Del! Ne zezajte se, nije bas najpogodnije vrijeme, znate da ce sef biti ljut!?'
Nista. Samo mrtva tisina.
'Glupani. E pa sad ce da vide. Sef ce biti jako ljut.'
Mrmljao je, i pricao sam sa sobom, a ja sam se smjeskala. Postajala sam sve gladnija, a zile na vratu ovog covjeka su bile jasnije i jasnije u mojim ocima. Osjetila sam kako mi ocnjaci izviru ispod crvenih usana, i polako sam ih dotakla jezikom. Da, dosta sam cekala. Maleni covjeculjak se okrenuo i polako krenuo nazad prema ulazu u brvnaru. Prije nego sto se okrenuo prema ulazu, skocila sam i u trenutku se nasla tik ispred njega. O da. Miris svjeze krvi, osjecala sam kako dolazi od ovog covjeka koji je preplaseno stojao ispred mene.
'Z-z-zdravo.'
Drhtavim glasom je poceo govoriti. Strah, osjecala sam ga, a zatim sam se nasmijala.
'Ko si ti?'
Nisam nista govorila, samo sam se kretala polako prema njemu dok je covjek isao korak po korak unazad.
'Ko si ti!?'
Vec je pocinjao vikati. Nisam mogla dozvoliti da se ovo oduzi, jer bi drugi shvatili. Najednom sam zastala i pogledala ga.
'Ja sam smrt!'
Preplaseno me pogledao, i mogla sam cuti kako njegovo srce jos brze lupa. Skocila sam na njega, kao sto pantera skace na svoj plijen, i slomila mu vrat. Krv me privlacila vise nego ikada, i nisam oklijevala. Zarila sam zube i pogodila tacno u arteriju. Ljudska krv. Nesto sto dugo vremena nisam okusila. Tek sada sam vidjela koliko se razlikuje od zivotinjske. Kao opijum. Zivotinjska je mogla nakratko utaliti zed, ali ovo je kao droga, opijum. Za tili cas sam izvukla svu krv iz tijela. Da, sada sam se osjecala zivom, jakom. Pogledala sam u nebo, na kojem je puni mjesec vec zauzeo svoju poziciju. Nasmijala sam se i bacila sada beskorisno tijelo covjeka u stranu i ponovo poprimila oblik vuka. Mozda sam bila ranjivija, ali mogla sam i lakse prici ulazu. Obisla sam brvnaru i dosla s druge strane. Ponovo sam cula nekog kako prica sam sa sobom. To je bio drugi cuvar.
'Pa hoce li on vise doci?'
Hodao je tamo amo oko svog zatvorenika. Bolje sam pogledala momka sa povezom na ocima. Dvadesetih godina, vjerovatno poslovan covjek. Razbarusena crna kosa podsjecala me na nekog. Lice mu nisam mogla vidjeti. Prvobitno zbog poveza, a i bio je okrenut ledima meni. Zarko sam mu zeljela vidjeti lice, a ni sama nisam znala zbog cega.
'Ovo je necuveno!'
Najednom sam poskocila, a dlaka na ledima mi se nakostrijesila. U trenutku sam pomislila da sam otkrivena ili nesto slicno, no cuvar je samo brbljao sam sebi. Zapitala sam se da li mozda gubi razum. U trenutku kada sam se pomjerila, stala sam na granu koja je pukla. Kvragu.
'Ko je tamo?'
Podigao je pusku, i krenuo prema grmu u kojem sam se nalazila. Nisam imala kuda, vidjeo bi me svejedno. Odlucila sam ostati smirena, ali ipak vratiti nazad svoj prirodni oblik. Jaca sam tako. Cuvar se sve vise priblizavao.

http://horizoninblack.tumblr.com/

10Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Mon Jan 10, 2011 12:25 pm

Quinn F.♡
Quinn F.♡
Ovoo je *______*
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
Predivnoo...
Stvarno lijepo pisees ;D
Jedva cekam nastaavak Very Happy

11Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Mon Jan 10, 2011 12:33 pm

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
hvala Very Happy

http://horizoninblack.tumblr.com/

12Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Sat Apr 16, 2011 9:13 am

Natty
Natty
*_______*
Predobro pišeš. Smile Mislim da sam već negde čitala rad, ali ne mogu da se setim gde. Ugl, sve pohvale. Very Happy čekam nastavak.

13Red Mist (Tears of an Angel)  Empty Re: Red Mist (Tears of an Angel) Sat Apr 16, 2011 9:19 am

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
hvala Very Happy

vjerovatno si citala na nekom drugom forumu Razz

http://horizoninblack.tumblr.com/
Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Create free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com