Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 27 of 40]

1Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 12, 2011 9:26 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
First topic message reminder :

Eli je gurnula svoje cebence,pa je ona bolje ususkala i sklonila joj pramen kosice sa lica.Devojcice su se ucutale,pa su i one gledale kroz prozor i zadremale,ona je i dalje posmatrala Fransou,oprezno da moze da skrene pogled ukoliko pogleda u njenom pravcu.


651Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 9:55 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Nasmesila se veselo i poljubila ga pa je pogledala u Sarah-u.'Mama idemo napoje?' "Kao sto ti je tata rekao,pet minuta,ne trebas puno da budes napolju."

652Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:02 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Prvo se lepo obuci." Smešio se gledajući u nju.

653Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:07 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Dosla je do Sarah-e i ona je uzela u narucje pa su otisle do kredenca gde su bile njene stvari.Obukla joj je deblju haljinicu i pelerinu preko,a onda joj stavila i kapicu."Izgledas kao crvenkapica." Rekla je smeseci se.A Eli je veselo pljesnula rukama.

654Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:11 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Naslonio se na jastuke posmatrajući njih dve.

655Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:17 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Eli je podigla rukice da je uzme i Sarah je odmah uzela smeseci se,dok je Eli pocela da se igra sa njenom kosom.'Jepa.' "Bila je i lepsa." Rekla je tiho.Eli joj se nasmesila i poljubila je u obraz.'Idemo?' "Idemo.Reci cao tati." 'Cao tata.' Mahnula mu je.

656Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:23 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Ćao, dušo", nasmešio se i mahnuo joj. "Lepo se provedi."

657Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:32 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
'Hotu.' Rekla je pa su sisle dole.Sarah joj je obula cipelice i spustila je.Eli je neko vreme hodala uz nju,a onda pocela da trci a ona za njom da je 'uhvati'.Kada je stigla podigla je u narucje i zavrtela je,a obe su se kikotale i pogledale u nebo jer je pocinjeao da pada sneg."Znas ovde ga nema puno.Brzo padne kisa i otopi se.To je sneg." 'Neg.'

658Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:39 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Prijala mu je samoća. Pre nego što se oženio u kući je uvek bilo tiho, ali mu nije bilo žao zbog toga i te samoće koju više nema. Voleo je svoju ćerku i njen dečiji osmeh koji se mogao čuti po celoj kući. Ali su mu ti trenuci samoće bilo dragoceni, bili su samo njegovi, ali trenutno nije bio sposoban da bilo šta uradi osim da spava.

659Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:44 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Igrale su se neko vreme smeseci se.Sarah joj je pricala neke dogodovstine kada je ona bila mala,ali nije govorila imena,jer je Eli uglavnom sve govorila tati.Nakon 15-ak minuta usle su u kucu i Lola je vec bila skuvala caj pa su obe popile po solju,a ona je ponela i Franosoi kada su krenule gore.

660Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 10:52 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Znao je da će tih pet minuta biti dužih 'pet' minuta pa je na kraju zaspao dok ih je čekao. U sobi je već bilo mračno jer se smrkavalo.

661Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:02 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Shhh." Rekla je Eli kada su usle i spustila caj na nocni stoci.Cinilo joj se da uvek izbegne pijenje caja.'Tata pava?' Upitala je Eli tiho. "Tata spava," Potvdila je Sarah.I nezno ga pokrila.

662Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:17 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Narednog dana je ustao kao što je i rešio da hoće. Nije slušao Lolu i Tanyu kada su počele da ga 'grde' već ih je poslao svojim poslom u kuhinju. Nije navikao da bude grub, ali nije hteo da leži, a samo tako je mogao da se odbrani od pridika. On je gazda i mora da se sluša njegova reč. Osećao se dobro, ali je i sam nakon par dana kad su ga leđa opet zabolela video da ustajanje i nije bila tako pametna ideja. Mada to nije hteo da prizna. Zvao je Lolu da mu pomogne da skine sako i košulju kako bi obukao kućni ogrtač pre spavanja. Nije hteo da zove Tanyu. Pogledao je u Lolu dok mu je skidala sako. "Priča li Tanya uopšte sa nekim ili stalno ćuti?"

663Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:24 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
I Sarah-i i Loli je bilo krivo sto ih nije poslusao i sto je ustao.I Eli je bila bolje tako da Sarah vise nije provodila toliko vremena gore.Bilo joj je drago sto su dobro,ali je zelela da bude sa njima.Kada ih je 'oterao' u kuhinju digle su ruke.Cinilo joj se da je izbegava i nije mogla da ga krivi,predpostavljala je da mu je dosadila.
Lola mu je pomogla i pogledala ga je zbunjeno.Predpostavila je da ga bole ledja.'Prica ponekad sa mnom,sa drugima slabo.Skoro nikada.Najvise prica sa Eli.Kada je tek dosla cula sam par radnika koji su rekli kako mora da je luda ili nesto slicno,ali to stvarno nije istina,ona je sasvim normalna,morala sam da ih izgrdim.Malo je stidljiva to je sve.'

664Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:30 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Klimnuo je glavom. "Mislio sam da samo sa mnom neće da priča."

665Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:33 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
'Pa uglavnom prica kada je neko nesto direktno pita.Eli prica razne price i dogodovstine.Ona ih nekad preprica,nekada ih verovatno zaboravi,ali nekako je sa njom najopustenija.' Nasmesila se. 'Jeste vi dobro?'

666Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:42 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Jesam, samo me malo bole leđa, to je sve." Razvezao je kravatu. "Da li je ona udata? Ima li decu?"

667Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:44 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
'Mogli biste povremeno da popijete i caj.' Rekla je dobronamerno.Nije znala sta da odgovori na ovo. 'Ja...mislim da nema.Ne nosi burmu...nije mi ih spominjala.' Rekla je konacno,ogradivsi se.'Mozete da je pitate.'

668Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 15, 2011 11:56 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Znaš da ne volim čaj. Pio sam ga samo dok sam bio veren sa Sa..." Prekinuo je rečenicu i ostavio je da visi u vazduhu. Malo se zamislio setivši se da i on nije nosio burmu. I ja sam do pre par meseci bio oženjen pa nisam nosio burmu. Burma ništa ne znači. Odmahnuo je glavom. "Nema potrebe. Neće da razgovara sa mnom. Uvek nađe izgovor za sve što je pitam ili joj kažem da uradi." Kada mu je pomogla da skine košulju uzeo je ogrtač. "Hvala, možeš sada da ideš. Dalje mogu sam."

669Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 16, 2011 7:23 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Lola se nasmejala.Duboko u sebi zelela je da on zna ko je Tanya i da se sve vrati i bude kako je bilo,ali se nije usudjivala da mu kaze.Bojala se da,ako ne bude tako,i on je kojim slucajem otera da ce ona da izvrsi pretnju i ubiti se,a ona ne bi mogla da zivi sa tim.I koliko god da je verovala da se to ne bi desilo nije mogla da bude 100% sigurna.Nasmesila se.
'Gospodine vi je sad opisaste kao vesticu koja nista ne zeli da vam kaze.Mislim da vas se ona samo boji.' Rekla je kao zakljucak. 'Nije navikla da se gazde prema njoj tako odnose i boji se da to nije neki trik ili nesto slicno,pa da je posle ne otpustite ili nesto drugo.Pricala mi je da su u Rusiji gospodari poprilicno surovi.' I Sarah je to znala samo iz price,ali morala je da kaze nesto Loli o Rusiji ukoliko je Frnsoa pita. 'Verovatno je imala neko ruzno iskustvo i sada ne rizikuje.Sto se tice muza,sasvim sam sigurna da trenutno nije udata.Moramo da budemo malo strpljivi sa njom,sve joj je ovo novo,i zemlja i ljudi i obicaji.' I posao.Dodala je u sebi,iako je Sarah uvek radila pomalo oko kuce,ali nikada ne ovako.Klimnula je glavom. 'U redu gospodine.Dovidjenja.Laku noc.' Rekla je na kraju i otisla iz sobe.

670Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 16, 2011 9:00 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Kada je ona otišla iz sobe uzdahnuo je obukavši kućni ogrtač pa je seo na krevet. Premotao je Loline reči. 'Mislim da vas se ona samo boji.' Odmahnuo je glavom uz smešak na licu. "Boji se mene? Pa zar neko za godinu dana ne može da vidi kakav sam čovek?" Kada se setio Sarah-e smeška mu je spao s lica. Ona nije mogla iako mi je bila žena. Imao sam svo strpljenje na ovom svetu samo za nju. Ali džabe. Ne moram da budem strpljiv i sa poslugom. Baš me briga odakle je ko i šta mu se dešava u privatnom životu. Nije mi potreban prijateljski odnos za koji moram da molim. Legao je u krevet i pokrio se. Ni nju nisam molio, a tek neću da molim neku tamo Ruskinju koja neće ni reč da progovori sa mnom. Nek misli šta god hoće o meni. Više me i nije briga. Zatvorio je oči. Iako je bio razočaran u žene znao je da ga Simon i Fleur neće ostaviti na miru dok ne potraži novu ženu. A on se bojao, bojao se da će ga svaka lagati i da mu neće biti verna. Ali je znao da mu treba žena. Sarah ga je više puta dok su bili u braku optužila da je išao po bordelima što nije bilo tačno. Nije je varao iako je ona mislila da jeste. A u neku ruku još uvek joj je bio veran. Osećao je ogromnu potrebu za ženom, ali nije hteo da ide u bordel prvenstveno zbog Elenore. Znao je da će početi sa tračevima, a njemu ih je bilo dosta. Još neko vreme je razmišljao o svemu pa je zaspao.

671Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Sat Dec 17, 2011 9:15 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Kada su Lola i Sarah zavrsile sa poslom otisle su u kucu za poslugu.Lola joj je rekla da je Fransoa nesto pitao o njoj,a ona se zabrinula da on ne sumnja nesto,i da ne otkrije ko je ona.Pozdravile su se i Sarah je legla u svoju sobicu.Gledala je dugo u Elenorino odelce koje je bilo sasvim malo u poredjenju kolika je ona sad pa se nasmesila i zagrilla ga dok je drugom rukom drzala burmu tako je zaspala.Ujutru se rano probudila.Navikla je da ustaje rano i obukla se pa je odmah sisla u kuhijnu da spremi dorucak.

672Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Sat Dec 17, 2011 6:31 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Pošto su sada oboje bili dobro nastavili su sa svakodnevnom rutinom. Eli bi se iskrala iz svog krevetića i došla kod njega u krevet. Ali kako je ujutru bilo hladno nije skakala po krevetu već bi se samo uvukla pod jorgan i zavukla mu se u naručje. Nekad bi ga probudila, a nekad i ne. Nakon buđenja sledilo je oblačenje i doručak. Ona je sve bolje jela sama uz malu pomoć.
Ustao je rano, a Eli se baš spremala da dođe kod njega u krevet pa se nasmejao. Malo su se igrali pa ju je obukao i rekao joj da ga čeka u sobi. Naložio je vatru u sobi kako joj ne bi bilo hladno, a on je otišao da se presvuče.

673Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Sat Dec 17, 2011 7:29 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Dorucak je bio gotov i postavila je sto,dok je Lola nesto pomagala Leonu napolju.Znala je da bi trebali uskoro da ustanu.Sve je bilo kao i pre nego sto su se razboleli.Eli je bila sve lepsa i lepsa i cinilo joj se da sve vise raste.Dosta je podsecala na nju,roditelji su joj pricali kakva je bila kao dete i cinilo joj se da joj je i Eli slicna i bilo joj je drago da ne lici na nju samo izgledom.Cak su volele i isti caj i kolace,ali je imala i dosta Fransoinih crta.Kad god bi je pogledala u oci videla bi njega,kao i u nekim njenim pokretima.Bila je tako pametna.Sanjarila je,kao i uvek,'sta bi bilo kad bi bilo' dok je spremala sto.

674Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Sat Dec 17, 2011 7:36 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Držao ju je za ruku dok su silazili niz stepenice, a ona je skackala sa stepenika na stepenik. 'Hocu ji dobiti puno pokjona?' "Hoćeš." 'I konica kao sto ga ima Edi?' "I konjića ćeš dobiti." 'Jupij.'

675Fransoa's House - Page 27 Empty Re: Fransoa's House Sat Dec 17, 2011 7:38 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Pogledala je ka njima kada je cula Elin smeh."Doro jutro gospodine." Rekla je prijatnim i vedrim glasom. "Dobro jutro Eli." 'Dobo jutjo mama.' Rekla je Eli veselo.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 27 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Make a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com