Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Go to page : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 18]

1Učionica-vampirologija Empty Učionica-vampirologija Sat May 14, 2011 9:02 am

moonlight.
moonlight.
Administrator
Administrator
Učionica za vampirologiju

2Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Mon May 16, 2011 3:09 pm

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
Lekcija prva

-O vampirima-

Vampir (prasl. ǫpyrь), u pučkom vjerovanju, mrtvac koji ustaje noću iz groba i siše ljudima krv[1], a također posjeduje čarobne i nadnaravne moći. Vampirom postaje zao čovjek ili onaj kome je vampir sisao krv. Skoro sve kulture i civilizacije posjeduju nekakav mit o nemrtvim krvopijnim stvorenjima ili vampirima. No, sam izraz vampir potječe sa Balkana i Istočne Europe, gdje su mitovi o vampirima bili česti i odakle su se u 18. stoljeću proširili na Zapadnu Europu.
Prva dokumentirana uporaba riječi vampir jest za osobu pod imenom Arnold Paole (vjerojatno: Arnaut Pavle?) iz sela Meduegia kod Kruševca 1725. u izvješću lokalnog liječnika Beču u vrijeme kada Austrija vlada Srbijom 1717-1739.
U prirodi postoje životinje i organizmi koji žive na tekućinama drugih životinja, od kojih je jedna i krv, te se termin vampirizam ili krvopijstvo u zoologiji koristi za naprimjer: pijavice, komarce i šišmiše.
U popularnoj kulturi termin vampirizam ili krvopijstvo koristi se kao pogrdan naziv za amoralno i bezgranično iskorištavanje pojedinaca ili društva. Isto tako vampirstvo, vampirizam, povampirenje su termini koji se rabe za demoniziranje pojedinaca ili skupina jer se vampiri prema nekim narodnim vjerovanjima smatraju demonima i oličenjem zla, jednaki Sotoni.

*nakon sto je zavrsio, sjedne na stolicu*

http://horizoninblack.tumblr.com/

3Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Mon May 16, 2011 7:23 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
Ureru ali da li vi mislite da vampri postoje

4Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 11:32 am

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
*pogleda u nju i nasmijesi se*
Ako uzmemo statistike po kojima oni ne mogu postojati, onda mozda i ne postoje, ali ja imam teoriju da svaki mit mora poceti od neceg istinitog.

Ako jos neko ima neko pitanje, slobodno pitajte

http://horizoninblack.tumblr.com/

5Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 2:32 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
*žvrlja nešto po svesci i sluša*
Cool *kaže kad nastavnik završi sa lekcijom* Još kad bi tako nešto postojalo bilo bi super *smeje se*

6Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:04 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
Ja verujem u to

7Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:10 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Stvarno *pogleda u nju* Nastavniče ja sam čuo nešto o tim vampirima iz knjiga koje moja mala sestra čita *pravi se pametan*

8Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:11 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
Zapravo ja mislim da je Brem Stoker sreo vampire pa je dosao na ideju da pise knjigu

9Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:18 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Sigurno *nacrta nešto što bi trebalo da liči na očnjake* Nikada nisam razmišljao o vampirima ovaj predmet me je prosvetlio *smeje se*

10Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:19 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
*pogodi ga papiricem* nije smesno

11Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:21 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Nastavniče izbacite je sa časa. Ja sam se baš udubio, a ona me ometa *naceri joj se*

12Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:25 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
uf volela bih da ti jedan pokuca na prozor veceras*nasmeje se*

13Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:27 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Već poznajem jednog, opušteno *pogodi je istim papirićem*

14Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:28 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
znam*nasmeje se i okrene *

15Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:32 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
*podigne ruku*
Aaa nastavniče jer su svi vampiri onako ružni kao što ste vi opisali ili ima nekih izuzetaka? *smeje se*

16Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:33 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
zapravo podaci govore da je Drakula bio veoma lep covek

17Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:34 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
A ti si kao neka njegova žena pa znaš *zeza je*

18Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:35 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
mozda,volela bih da jesam, sigurno je lepsi i vise sexy od danasnjeg sportiste*naceri mu se*

19Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:37 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Šta fali sportistima oni su baš cool? *kezi se ne shvatajući da svi bulje u njih*

20Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:38 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
mnogo sta..videcu tek pa cu ti javiti*smeje se*

21Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:39 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Čujemo se uskoro *zavali se u stolicu kao naduren*

22Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:40 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
okrene se ka njemu posto je sedela ispred njega* ti se to duris deriste jedno?*nasmeje e*

23Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:43 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Uuuu sad sam ja derište? *stavi laktove na sto i približi se sa velikim kezom na licu*

24Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:43 pm

†CursedOne†
†CursedOne†
*poljubi ga brzo na blic i okrene se*

25Učionica-vampirologija Empty Re: Učionica-vampirologija Tue May 17, 2011 3:47 pm

Dangerous <3
Dangerous <3
Nisam ti ja Dracula *smeje se*

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 18]

Go to page : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Forum free | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com