Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Bring.Me.That.Horizon
Bring.Me.That.Horizon
Zvijezda “Tračerice” otkriva što bi radila da nije glumica Zvijezda-tracerice-otkriva-sto-bi-radila-da-nije-glumica-slika-89435

Skliznuti iz televizijske serije na veliko platno za većinu glumaca zahtjevan je korak, no 23-godišnja Blake Lively dramatičan prijelaz obavila je bez ikakvih problema. Na karti mladih celebritija pojavila se 2007., kada je američkim malim ekranima zavladala nova teen serija tvoraca O.C.-ja, Gossip Girl, praćena zanimljivim apelom - “najgora noćna mora svakog roditelja”. Uloga Serene van der Woodsen, prelijepe plave bogatašice koja je dio newyorške zlatne mladeži, zanemaruje školovanje, a kao glavni hobi ističe shopping, donijela je Blake veću popularnost no što je ikada mogla zamisliti. Četiri sezone nakon početka snimanja, Blake se zrelošću razlikuje od svojih vršnjaka - ozbiljna i promišljena, odlučna je kada su u pitanju njezin imidž i karijera.

– Trenutačno sam dio iznimno popularne serije, tako da je snimanje komercijalnog filma zadnja stvar koju želim. Spremna sam riskirati i nisam jedna od onih koji igraju na sigurno. Svjesna sam da bih mogla mnogo više zarađivati kada bih pristala glumiti u većini projekata koji mi se nude, no tek su mi 23 godine i još uvijek nemam potrebu kupiti stan na Manhattanu.

Činjenica je da Blake već ima više nego dovoljno novca da kupi vlastiti stan, no radije ga iznajmljuje s dečkom i kolegom iz serije Gossip Girl, Pennom Badgleyem, s kojim je u vezi tri godine. – Ako dečko može sjediti sa mnom kod kuće, igrati Guitar Hero, gledati Food Network i čitati časopise, dobro smo. Mislim da nema puno dečki kojima je to zabavno, shvaćam da puno tražim, ali kuhanje je moj pravi talent, gluma samo plaća račune – veselo dodaje kada je se pita o ljubavi.

– Nikada nisam bila poput Serene, ne drogiram se, ne pijem, niti bih ikada spavala s dečkom najbolje prijateljice – ističe djevojka koja bi radije ostala kod kuće za štednjakom nego izašla u klub. Među prijateljima Blake je zabavna i opuštena - često iz čista mira počne plesati irske nacionalne plesove, pjevati mjuzikle u potpuno krivom tonalitetu i glupirati se. – Ljudi misle da sam blesava. Nemam taj Angelina Jolie štih, iako bih tako voljela da ga imam! Iz toga izvire hrpa mojih nesigurnosti; ponekad se probudim i pomislim “Ok, danas izgledam dobro!”, a nekad se pogledam u ogledalo i izgledam kao transvestit.

No, uloga u Gossip Girlu učinila ju je omiljenom metom papparazza, ali i novoproglašenom stilskom ikonom, što joj posebno godi. – Obožavam modu! Oduvijek sam je voljela! Zato nikad ne koristim usluge stilista - odjeća je stvarno individualna i jedan od načina na koji se izražavam – uzbuđeno dodaje, prisjećajući se upoznavanja s legendarnim Karlom Lagerfeldom na snimanju u Parizu. – Pričala sam s Annom Wintour o raznim modnim kućama, a kada sam spomenula kako volim Chanel i Dior, rekla je da će me povesti na revije i upoznati s Karlom i Johnom – priča kroz djevojački smijeh. – Tako da sam bila na večeri s Karlom Lagerfeldom i vozila se u njegovom Rolls Royceu sa spuštenim krovom. Ludnica!

Njezinu ljubav prema dizajnerskoj odjeći produbila je i kostimografkinja Gossip Girla. – Odjeća koju nosimo na snimanju je nevjerojatna! Serena u školu nosi Chanel kaput od 10.000 dolara, a njezina majka šeće s Hermès torbicom od 35.000 dolara! Često sam znala pomisliti kako nitko ne troši tolike iznose na torbice, apsurdno je! Onda sam na cesti vidjela ženu koja je šetala psića i imala Birkinicu!

Usprkos životu o kojem sanjaju djevojke diljem svijeta, čini se kako je Blake već pomalo dosta.

– Čim sam pročitala scenarij za Gossip Girl znala sam da, tko god prihvati tu ulogu, neće moći izaći iz kuće u miru. Producent me nazvao i rekao kako je napisao Serenu imajući mene na umu, navodno me hrpa obožavatelja knjige vidjela u mom prvom filmu i rekla da sam savršena za tu ulogu. Sada smo pri kraju četvrte sezone, a svi glumci su potpisali ugovore na šest godina, no nikad se ne zna koliko serija može trajati, ponekad ne traju koliko se producenti nadaju – ispričala je, te dodala: – Svjesna sam kako sasvim sigurno nikada ne bih upoznala Lagerfelda, Galliana niti Christiana Louboutina da nije Gossip Girla.

Njezin ozbiljni i prizemljeni stil u skladu je s novom ulogom u filmu Bena Afflecka, “Grad”, u kojem glumi 29-godišnju samohranu majku koja, kako bi preživjela, dila drogu, uz Jon Hamma, Rebeccu Hall i samog Afflecka.

– Uloga u seriji nije mi nimalo pomogla na castingu za film, Ben nije imao pojma tko sam! Kada sam dobila scenarij u ruke, znala sam da je to uloga za mene. Iako sam na toliko načina bila krivi odabir glumice, željela sam je i bila spremna na sve da je dobijem. Kako bi bila sigurna u uspjeh, glumica je radila na bostonskom naglasku i provodila vrijeme sa ženama poput one koju glumi, sušte suprotnosti Sereni van der Woodsen. – Znala sam da ovu ulogu neću glumiti u dizajnerskim haljinama, i uživala sam u tome. Snimanja “Grada” odvijala su se paralelno s Gossip Girlom, pa je Blake svaki slobodni trenutak provodila na avionu iz New Yorka za Boston. – Volim snimati filmove, volim gledati filmove, a imala sam osjećaj da uloga Serene postaje pomalo dosadna; stoga mi je odgovaralo pobjeći na drugo snimanje, kako bih se i u Gossip Girl vratila puna svježine.

Blake se opisuje kao poludruželjubiva, polusramežljiva djevojku, u što je teško povjerovati kada vidite kako samouvjereno pozira pred fotoreporterima. – Imam veliku obitelj i nitko me nikad nije tretirao kao klinku, već smo svi bili ravnopravni. No, kao glumica mislim da je trik samo ostaviti dojam samouvjerenosti. Poziramo na crvenim tepisima u skupim opravama, ali svjesni smo da nismo super ni savršeni, skrivamo se iza fasade.

Uloga u “Gradu” nije njezina prva filmska prilika - na audiciju za njezin prvi film “The Sisterhood of the Travelling Pants” poslao ju je brat, također glumac, a za one koji i dalje nisu uvjereni da se u Blake krije prava glumačka diva, preporučamo indie filmove “The Private Lives Of Pippa Lee”, te “Elvis i Annabelle”.

Bez obzira na to što je trenutačno na vrhu svijeta, u sretnoj vezi i najpopularnijoj teen seriji, Blake bez srama priznaje: – Poljubila sam samo tri dečka u životu, ako ne računamo filmove i TV. Znam - čudna sam! Nadam se da Brad Pitt ovo neće pročitati, nikada me neće oženiti! Ako se nas pita - Blake pobjeđuje Angelinu u svakom pogledu.

http://horizoninblack.tumblr.com/

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Free forums hosting | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com