Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 13 of 40]

1Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 12, 2011 9:26 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
First topic message reminder :

Eli je gurnula svoje cebence,pa je ona bolje ususkala i sklonila joj pramen kosice sa lica.Devojcice su se ucutale,pa su i one gledale kroz prozor i zadremale,ona je i dalje posmatrala Fransou,oprezno da moze da skrene pogled ukoliko pogleda u njenom pravcu.


301Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 9:43 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Pogledala je u Eli i progutala knedlu."Uredu gospodine." Naklonila se i otisla u kuhinju da vidi moze li tamo nesto pomoci Loli.
Aurora je donekle likovala sto ipak nije 'po njenom' ali nije videla kakva je to kazna da ide u krevet.

302Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 9:51 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Leah im je postavila sto pa su svi seli kako bi ručali.

303Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 9:54 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Aurora je iskoristila momenat kako su svi tu,resila je da se otarasi Tanye sto pre,i smislila je i nacin za to,sipala je malo supe i polako pocela da jede.

304Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:10 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Eli je bila kod njega u krilu kako bi je on nahranio da ne uprlja haljinicu. Pošto je naučio šta voli da jede, a šta ne bilo mu je mnogo lakše da se sporazumeju. Ona je jela ono što voli, a on je jeo ono što ona nije htela.

305Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:12 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
'Fransoa?' Prozborila je Aurora umilno.

306Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:18 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Da, draga", pogledao je u nju.

307Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:21 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Nasmesila se slatko zbog toga 'draga'. 'Osecala sam se obaveznom da ti kazem da sam videla ovu sluzavku,kako se ono zvase...Tanya?Kako je stavila nekoliko komada escajga u svoju haljinu,a mislim i da je uzela nesto sa ovala dok je posluzivala sto je stvarno necuveno,pa...mislim da trebas da znas.'

308Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:37 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Gledao je u nju. Nije očekivao da je Tanya takva. Sviđala mu se i bilo mu je prijatno u njenom društvu, čak je jedno vreme imao i želju da spava sa njom pa ga je ova vest pogodila više nego što bi da je to rekla za neku drugu služavku iz njegove kuće. "Budi sigurna da ću ispitati stvar i saseći je u korenu."

309Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:38 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Samo je klimnula glavom. 'To je stvarno ruzno,pogotovo kad si ti tako dobar poslodavac.' Nasmesila se i nastavila da jede.

310Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:50 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Jeste", rekao je tiho i nastavio da hrani dete, a on opet nije jeo jer ga je vest rastužila. Polako je počinjao da sumnja u svoj unutrašnji instinkt. I sa njom se lepo osećao kao i sa Sarah-om, a i ona je uradila nešto da ga povredi.

311Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 10:51 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Fleur i Simon su cutali i gledali u njih dvoje pa u decu koja su se kao i obicno stalno salila i raspravljala.

312Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Tue Nov 29, 2011 11:01 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Nahranio je Elenoru i obrisao joj usta pa je spustio na pod da može da se igra sa decom, a ona je otrčala za njima u salon. "Eli, polako! Pašćeš." 'Dobjo', rekla mu je.

313Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Wed Nov 30, 2011 7:25 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Aurora je bila zadovoljna svojim 'planom'.Bila je ubedjena da sledei put kada dodje nece biti Tanye da joj smeta.Elenora je pocela da je nervira zbog tog njenog 'Mama'.Isla je kod jedne babe koja joj je dala posebne trave koje treba da pije da ne ostane trudna.Nije zelela da bude trudna,to joj nije trebalo,nije htela da umre,ili se udeblja,a u svakom slucaju znala je da boli.
Sarah je jos neko vreme bila u kuhinji,a zatim je i Lola isterala i rekla joj da ide u sobu da se odmara pa je nevoljno poslusala.Lezala je na krevetu i gledala u plafon.

314Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Wed Nov 30, 2011 10:09 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Gosti su ostali kod njih do 20h pa su otišli kući. Elenora je već dremala u Fransoinom naručju jer je bila umorna od igranja na koje nije toliko navikla. Odneo ju je u sobu i spremio za spavanje pa ju je uspavao sa pričicom i smestio je u njen krevetac. Skinuo je svoj sako, prsluk i kravatu. Povrnuo je rukave na košulji i sišao dole kako bi našao Lolu da razgovara sa njom.

315Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Wed Nov 30, 2011 10:13 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Lola je zavrsavala sa raspremanjem i pocela da pere sudje.Sarah joj je rekla da ga ostavi njoj i da ce ona ujutru da ga sredi,ali nije zelela to da radi.Bez obzira sta ona prica,ona ce njoj uvek ostati gospodja i nije mogla prema njoj da se ponasa jednako kao prema ostalima.

316Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Wed Nov 30, 2011 11:18 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Ušao je u kuhinju i seo za sto. Prekrstio je ruke i pogledao u Lolu. "Moramo da razgovaram sa tobom kad završiš sa posuđem. Da li je Tanya legla?" Nije znao zašto to pita i zašto se brine za nju nakon onog što mu je Aurora rekla.

317Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 01, 2011 7:34 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Pogledala ga je i videla da nesto nije kako treba.'U redu gospodine.' Nije joj ostalo jos puno sudja tako da je malo pozurila da vidi sta se desilo. 'Jeste,jedva sam je naterala da ode,kaze nije fer da se izlezava celi dan zbog par posekotina. Zavrtela je glavom i ponovo ga pogledala.'Gospodine sta nije u redu?' Oprala je jos par tanjira koji su ostali i obrisala ruke pa je stala pored stola.

318Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 01, 2011 1:29 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Uzdahnuo je i naslonio glavu na ruke dok je gledao negde u daljinu. "Ništa nije u redu. Počinjem da sumnjam u svoj instikt. Nije mi prvi put da sam omanuo u mišljenju. Na kraju svaka žena za koju pomislim da je bar malo dobra uradi nešto što nisam očekivao." Setio se Aurorinih reči za Tanyu. "Sutra ujutru hoću da kažeš Tanya-i da nam više nisu potrebne njene usluge." I dalje je gledao u daljinu "Aurora mi je rekla da je videla da je ona sakrila nekoliko komada escajga u svoju haljinu, a misli i da je uzela i nešto sa ovala dok je posluživala. Ne želim je u blizi Elenore. Posebno sad kad misli da joj je ona majka."

319Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Thu Dec 01, 2011 5:14 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Taman je zaustila da upita 'Sta se desilo' kada je cula nastavak recenice. 'Gospodine to ne moze biti istina.' Rekla je zabrinuta za Sarah-u,nije mogla ni da zamisli sta bi si uradila ako je otpusti.'Ona voli ovaj posao gospodine,potreban joj je i nikada ne bi uradila nista da ugrozi svoje radno mesto.' Sada je mrzela Auroru jos vise nego ranije. 'Gospodine ona ima porodicu u Rusiji i zadovoljna je poslom,uvek se trudila da pokaze da je zasluzila posao ovde i obozava Eli.Kupila joj je poklon za rodjendan mimo nas svih,a cak je ucestvovala i u nasem zajednickom.Ne verujem da je to istina.' Rekla je konacno,znala je da je to njena rec peotiv gospodjicine,ali nije marila.Znala je da Sarah nikada ne bi uradila tako nesto i rizikuje da je odvedu od Elenore. 'Tanya skoro nikada ne jede,i kada jedemo u kuhinji uzima jedva nekoliko zalogaja,kao mis i uvek nastavlja da radi.Nema sanse da je ista uzela od posluzenja gospodine i glavu na panj mogu da stavim da je to tako.A zasto bi gospodjica Aurora rekla nesto tako ne znam.'

320Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 02, 2011 4:46 am

Emma Cullen
Emma Cullen
Skrenuo je pogled ka Loli i spustio ruke na sto. Ispravio se i pažljivo slušao sve što je imala da kaže. "Verujem ti." Ipak Lolina reč mu je značila mnogo više nego reč njegove verenice. A i sam je želeo da su Loline reči istinite, a ne Aurorine. Sviđala mu se Tanya i na neki čudan način je voleo da je ona u blizini njega. Nije mu smetalo što Eli baš nju zove mamom. Ipak je bila nežna i strpljiva prema njoj baš kao što je bio siguran da bi i Sarah bila. 'Svađao' se sa Eli oko toga ubeđujući je da joj je Sarah majka, ali pošto devojčica nije popuštala odustao je od toga i počeo da traži izgovor za javnost da je mala i da još uvek ne zna. I to mu je dobro prolazilo. Na usnama mu je zaigrao smešak kada je čuo da je Tanya kupila Elenori poklon. "Šta joj je kupila?" Znao je da ona prima istu platu kao i svi ostali i malo mu je bilo čudno što ona to čuva kako bi gazdinoj ćerki kupila poklon. Ali mu nije smetalo, može se reći da mu je čak i bilo drago što je Eli dobila nešto i od svoje 'mame' za rođendan. Bio je uveren da neko ko vredno štedi novac od plate godinu dana i ne troši ga na gluposti nema potrebe da krade. On je uvek davao visoke plate i zato su ljudi voleli da rade kod njega kada je bilo vreme berbe grožđa. Nije štedeo na svojim radnicima jer su mu oni pomagali da mu se sve što je potrošio da ih isplati vrati u mnogo većoj cifri. Svaki radnik je imao krov nad glavom i tri obroka dnevno. Tako da ušteda od godinu dana za nekog radnika bi bila pravo malo bogatstvo. "Trebalo bi više da jede. Izgleda premršavo i bolešljivo." Nasmejao se u sebi kada se setio da ni sam ništa ne jede, a deli savete drugima. Uzdahnuo je "Nemoj ništa da joj kažeš. Ja ću pričati sa Aurorom."

321Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 02, 2011 8:31 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Odahnula je kada je to cula.'Hvala Vam na poverenju gospodine.To mnogo znaci.' Osmehnula se.Pitala se da li da mu kaze i da joj se Aurora uopste ne svidja,ali mislila je da nije bas vreme za to jer bi mogao da protumaci ovo sto je stala u Tanyinu odbranu zeljom da napakosti Aurori,iako nije bila pakosna. 'Sneznu kuglu gospodine i traku za kosu.Da samo vidite kako je Eli pazljivo drzi.' Nasmesila se.'Stavile su je na policu.' Kugla je bila srednje velicine i unutra se nalazio Big Ben sa jos nekim znamenitostima Londona i Engleske,u jednom cosku je bilo kao malo selo,Sarah-u je podsetilo na njeno selo i zato je i kupila bas to.Htela je da joj da nesto licno. 'Trebala bi.' Klimnula je glavom slazuci se sa njim.'Dok ste bili kod Fleur ranije bila je i bolesna par dana,ali kaze da je navikla na zimu i stalno rizikuje sa sobo.' Odmahnula je glavom. 'Ali Eli uvek odlicno obuce.Mada je sada skoro leto pa i nije hladno,ali ipak,trebala bi da jede vise.' Pogledala ga je i klimnula glavm. 'Uredu gospodine.Necu.'

322Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 02, 2011 9:20 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Nasmešio se "To je lep poklon." Ustao je od stola "Sledeći put zovi doktora, ako joj ne bude bilo dobro. Vidimo se sutra. Laku noć, Lola."

323Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 02, 2011 9:25 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
'Jeste.' Nasmesila se. 'Hocu gospodine.Laku noc.'

324Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 02, 2011 9:27 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Otišao je u svoju sobu i spremio se za spavanje pa je legao u krevet.

325Fransoa's House - Page 13 Empty Re: Fransoa's House Fri Dec 02, 2011 9:33 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Lola je otisla da proveri je li Sarah budna,ali posto je spavala rekla joj je sutradan ujutru da je rekla gospodinu kako ima porodicu u Rusiji,ako je on nesto bude pitao,trazila je da joj kaze zbog cega je to rekla,a onda kada je cula celu pricu o Aurori zabezeknula se."Lola nikada ne bih..." 'Znam gospodjo.' Nasmesila se. "Lola..." 'Znam,znam...Tanya,ali same smo,mislim da je to uredu.' Sarah je samo uzdahnula. "Sta mogu da ti pomognem?" 'Pa mislim da je bolje da i danas lezite,posekotine...' "Lola moram nesto da radim." Uzdahnula je. 'U redu.Pomozite mi oko dorucka.' Pa su spremile dorucak za Fransou i Eli.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 13 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com