Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 35 of 40]

1Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Wed Sep 28, 2011 8:53 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
First topic message reminder :

"To je veliki posao. Već su stigli neki pokloni. Neke glupe knjige i ponašanju mladih dama."


851Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:23 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Fransoa je podigao jednu ruku uvis i pokazao joj pozivnicu. "OVA ili", podigao je drugu ruku uvis i pokazao drugu pozivnicu, "OVA?"

852Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:25 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Uplasili ste me!Mislila sam da je nesto ozbiljno." Rekla je prekorno. "Obe su divne,ali mislim da je prva bolja."

853Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:33 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Fransoa se nasmejao "Rekao sam ti." Čarao je Simona. 'Lola nemaš pojma', durio se. 'Hoću da čujem još jedno žensko mišljenje. Zovi Tanyu da čujem šta ona misli.'

854Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:37 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
'Uredu.' Rekla je i slegnula ramenima,a onda otisla do decije sobice i rekla Sarah-i da dodje.Isla je sa sve Eli u narucju i dosla do njih dvojice."Zvali me?" Rekla je tiho gledajuci u pod dok joj se Eli igrala sa kosom.

855Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:45 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Fransoa joj je pokazao pozivnice. "Koja je po tebi lepša?"

856Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:52 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Hmm ova." Pokazala je na ovu sa plavom masnicom,a Eli je 'istrgla' Frasnoi iz ruku i pocela da mase sa njom.

857Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 10:55 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
'Pa to su tri glasa za plavu, a samo dva za belu.' Sad je Simon počeo da likuje, a Fransoa se namrštio. "Pa onda Tanya nema pojma isto kako i Lola nema pojma po tvom mišljenju, a dečije mišljenje se ne računa."

858Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 11:00 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Ja..." Zbunila se.Pitala se sto joj Lola nije rekla sta treba i da lepo izabere onu koja se svidja i njemu,ali ova sa plavom trakom joj je bila vrlo simpaticna,a i boja je bila priblizno slicna onoj u Fransoinim ocima.Polako je uzela pozivnicu iz Eline rucice i pruzila je nazad Frasnoi pazeci da ga ne dodirne. "Idemo da....presvuci Elenora." Rekla je zeleci da 'pobegne' od njih.

859Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 11:10 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Uzeo je pozivnicu od nje ne gledajući je i otišao nazad u biblioteku zajedno sa Simonom. Opet su se 'prepirali.'

860Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Fri Nov 04, 2011 11:12 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Odvela je Eli u sobu i uzdahnula pa se srucila u fotelju i pocela da cupka Eli u krilu.

861Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 12:10 am

Emma Cullen
Emma Cullen
Sve je počelo običnom prepirkom oko pozivnice, a na kraju su se stvarno posvađali jer mu je Simon spomenuo Sarah-u. 'Uvek mora da bude po tvom. Nije ni čudo što si ostao sam sa detetom. I ja da sam na Sarah-inom mestu ne bih ostao u ovoj kući gde me ni muž ne ceni. Potpuno je razumem. Pitam se kako si očekivao da je posluga ceni kad si ti bio u stanju da je nateraš da spava sa tobom, a onda i da je udariš? Odbacio si je kao ženu zbog njenog zdravlja. Kako da ne. A onda nakon što si je iskoristio da zadovoljiš svoje potrebe izbacio si je iz kuće.' Fransoa je ključao od besa zbog njegovih reči. "Nemaš pravo da mi bilo šta prebacuješ kad ne znaš kako je bilo." 'O, znam, znam. Sam si mi rekao. I šta sad očekuješ? Da te svi sažaljevaju jer si ostao sam sa detetom? Ženu si sam oterao. Da je umrla ili otišla dobrovoljno to bi bilo nešto drugo, ali ovako si je ti oterao i otrgao joj dete iz naručja. Govoriš kako ne želiš da budeš kao svoj otac, a uradio se nešto gore od njega. On niti je izbacio ženu iz kuće niti joj je otrgao tebe iz naručja.' "Sad je bilo dosta! Ko si pa ti da mi bilo šta prebacuješ? Zaljubio sam se u nju još prvog trenutka kad sam je ugledao na vratima očeve biblioteke. Ali ona u mene nije. Nije htela da se uda za mene. Nisam ni imao prvu bračnu noć. Poštovao sam njenu odluku, a onda sam saznao da mi žena voli običnog seljaka. Bračni život nije bio ono što sam očekivao da će biti. Jesam je naterao da ispuni svoju bračnu dužnost i neću da krivim samo piće za to. Bio sam ljubomoran i nisam mogao da se nosim sa činjenicom da mi je žena spavala sa seljakom, a meni ne dozvoljava da je dodirnem. Znam da sam pogrešio jer nisam sačekao jutro da mi lepo objasni. Znam da sam nakon toga pobegao u Francusku i ostavio je samu mesec dana. Bio sam presrećan kad mi je rekla da čeka moje dete i mislio sam da će nam brak konačno biti onakav kako sam i maštao da će biti. Ali sam je zatekao u štali kako se ljubi sa drugim i još sam dobio informacije da dete nije moje. Od tog trenutka život mi je bio pravi pakao. Opet sam postao ljubomoran i ne samo zbog nje, već i zbog deteta. Osećao sam se da gubim sve. Ženu, dete, brak. Ponudio sam joj razvod i nekim čudom smo se pomirili. Sreća je trajala sve do porođaja. Tri dana nisam znao da li će umreti. Nisam znao šta da radim sa detetom, kako da živim bez nje. Bio sam spreman na sve kako bi sprečio da se to ponovo dogodi. Ali ona to nije razumela i rekla mi da će naći drugog muškarca da joj napravi dete. Zbog tog šamara sam se kajao mnogo više nego zbog one noći kad smo spavali zajedno po prvi put. Mislio sam da smo se nakon Phoebe-nog venčanja konačno razumeli, da više neće biti svađa i pretnji, ali ne. Ona je opet rekla da će da ode u krevet sa drugim. To nisam mogao da trpim. Ne želim da provedem život u strahu od mogućnosti da će spavati sa drugim da možda dete koje će čekati neće biti moje. I kad sam otišao da je nađem nakon što sam se pokajao što sam joj zabranio da viđa dete saznao sam da nije u kući svojih roditelja kao ni kod prijateljica, što znači da je sa drugim. Da joj ja nisam važan. Nije ponela ništa od stvari koje sam joj kupio. Ne želi ništa od mene, a ja budala još uvek mislim na nju i čekam da se pojavi na ona vrata i kaže mi kako ne mogu da komandujem i kako ima pravo da viđa našu ćerku. Ali znam da se to neće desiti i da si ti u pravu u vezi svega što mi kažeš." 'Moraš da prestaneš da sažaljevaš samog sebe i da daš sebi šansu da opet zavoliš. Možda ne kao nju, ali ko zna možda ti se neka žena svidi da bar malo zaboraviš na Sarah-u i poželiš porodicu sa drugom ženom. Bar pokušaj.' Znao je da je Simon u pravu u vezi svega. "Pokušaću." 'Izvini zbog onog što sam rekao.' Bilo mu je žao što se posvađao sa Fransoom. "U redu je. Naručiću plave pozivnice." 'Hvala ti.'

P.S. Nek se na ovoj svađi i pomirenju završi ovaj dan i još nekoliko njih, a ti samo kao ono pre sa Sarah-om opiši bez dijaloga ili sa dijalogom razgovor između Fleur u Aurore kao i njihovu posetu pre venčanja kako bi ubrzali xD Samo nešto malo (: Da se njoj svideo, kako su pričali, ma znaš već xD

862Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 8:27 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
(Hahaha kao znam xD )

Aurora je bila znatizeljna u vezi onoga sto je Fleur rekla da ce da joj kaze u vezi Fransoine zene.Svideo joj se,i bilo joj je krivo sto je ozenjen.Po drugom dolasku kod Fleur shvatila je da su se posvadjali i da je ona otisla.Tako da je on sada sam i da se moze reci da trazi majku za svoje dete.Ona je bila presrecna.Smatrala je da je to idealna prilika,taman se nece morati patiti i radjati decu,predpostavljala je da voli tu cerku dovoljno da od nje to ne trazi.Uzasavala se porodjaja,cula je od majke i sestara koliko je to bolno i koliko traje i da cak moze i da umre tokom toga,a ona je zelela da zivi.Fransoa je bio materijalno obezbedjen i uz odgovarajucu dadilju za dete,to bi bio idealan brak.On je i onako zauzet covek,ne bi je stalno zasipao zahtevima i prohtevima.Bila je odusevljena time.Kada su oni dosli u posetu pre vencanja,Fleur je pozvala na cajanku i ona je malo slobodnije koketirala sa Fransoom,a cinilo joj se i da joj on uzvraca.Nije bio okupiran samo Elenorom i decom kao prvi put.Licno joj je dao pozivnicu i ona je obecala da ce da dodje na vencanje.
Sarah je bila tuzna sto opet idu kod Fleur iako je samo na par dana,smetalo joj je.Pola domacinstva je culo Fransoinu i Simonovu svadju i bilo joj je zao sto su se svadjali,ali znala je da su se pomirirli jer je ujutru sve bilo uredu kada su stigli na dorucak.Nije joj se svidjalo sto je cula da je ona bila predmet svadje,nije mogla da shvati zasto bi se svadjali zbog nje,kad Fransoa i onako planira ponovo da se zeni.Koliko god da je to ocekivala,smetalo joj je.Bila je ljubomorna i svesna cinjenice da bi mogla toj novoj zeni da saspe neku opaku hemijsku kiselinu u lice samo da ima priliku,i nije joj bilo drago zbog toga sto zna da je sposobna na tako nesto.Utehu je pronalazila u Eli jer je Lola stalno nalazila nacine da je ona cuva,presvlaci,nosi napolje i jednostavno provodi vreme sa njom.Kad god nije bila sa Fransoom,bila je sa njom,i bilo joj je drago sto je postala njena 'licna dadilja'.

863Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 8:58 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Nakon posete Fleur i deci vratili su se nazad kako bi Fransoa nastavio sa pripremama za venčanje. Bio je mnogo raspoloženiji nego onog jutra kada su otišli na selo. Aurora mu se svidela sad kad ju je bolje upoznao. Potrudio se da joj lično uruči pozivnicu i činilo mu se da je ona srećna zbog tog gesta. Razmišljao je o Simonovom predlogu da se opet oženi i smatrao je da je Aurora dobra prilika. Bila je lepa i volela je decu i to mu je bilo dovoljno, a činilo se i da je jako fina i dobra devojka. Nije bila mnogo mlađa od njega što ju je činilo idealnom ženom. I Simon je bio zadovoljan zbog posete jer je primetio Fransoino raspoloženje. I dalje je slabo jeo, ali je bar bio srećan i to mu je bilo dosta.

864Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 9:05 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Jedva je cekala da se vrate iz sela.Shvatila je da je Fransoa tamo upoznao tu zenu i smetalo joj je sto ne zna ko je ona.Nedostajalo joj je da ga vidja i da seta Eli,nekako se previse lako navikla na to,jer joj se svidjalo,pa joj je nedostajao Elin smeh i njeno gugutanje.

865Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 9:17 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Eli je u selu nesigurno napravila nekoliko koraka i Fransoa je bio presrećan zbog toga. Ed i ona su se opet 'svađali' pa je morao da interveniše nekoliko puta. A činilo mu se i da su zamenili igračke. Ed se igrao Elinim, a ona sa Edovim. 'Moraćeš da joj kupiš konjića. Video si kako je plakala kad si je uzeo da pođemo nazad.' "Jesam." Eli mu je bila u naručju i igrala se sa njegovom kravatom.

866Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 9:18 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Devojcice su otele konja Edwardu i donele ga Eli da ga ponese,a Ed je isao za njima i plakao ne zeleci da ga da.

867Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 9:43 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Fransoa se nasmejao i čučnuo pa zagrlio Eda. "Ne brini. Tata je tog konjića kupio tebi i ako ti ne želiš da ga nekom daš niko ne može da ti ga uzme." Pogledao je u Emmu i Bellu. "Vratite mu konjića. To je njegov poklon za rođendan, a Eli će dobiti svoj kad bude bilo vreme za to."

868Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 9:46 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
One su se nadurile a Ed im se isplazio.'Faja tata.' Nasmesio se i zagrlio je i on njega,a onda 'prostrelio' Eli pogledom,napucio usne i prekrstio ruke preko grudi,kao neko veliki,gledajuci je.

869Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:04 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Fransoa se nasmejao "Nema na čemu." Bili su mu preslatki i sad je shvatao zašto je Sarah toliko insistirala na drugom detetu. Jedva je čekao da sva deca budu kod njega, mada je znao da će teško izaći na kraj sa njima.

870Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:06 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Eli im je mahnula gugucuci nesto,a Ed joj se isplazio dok su joj drugi mahali.Simon se pozdravio sa Fleur pa su krenuli.

871Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:20 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Pozdravio se sa svima. Stigli su u London oko sumraka. Eli je već zaspala.

872Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:22 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Lola ih je ponovo docekala i ispratila na spavanje.Dani su brzo prolazili i svaki dan je bilo puno posla oko priprema za vencanje.Na dan vencanja sva posluga je dobila svecana odela,zene haljine,a muskarci odela.Sve je bilo savrseno,sa puno cveca i obiljem hrane.Kada su sve postavili Sarah je cuvala Eli pricajuci joj sta ce da se desi i kako mora da bude mirna.

873Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:36 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Pošto se uverio da je sve spremno i da su i mladoženja i sveštenik tu otišao je po Fleur koja se spremala na spratu. Pokucao je i ušao unutra. Fleur je nosila divnu belu HALJINU koju joj je Fransoa naručio. Nasmešio joj se "Izgeladaš prelepo. Kao princeza iz bajke." 'Hvala.' Zagrlila ga je. "Spremna?" 'Da.' "Pa onda idemo."



Last edited by Emma Cullen on Tue Nov 08, 2011 11:57 pm; edited 1 time in total

874Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:49 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Posluga je stajala u pozadini.Elenora je nosila slatku haljinicu u roze nijansi,ovakvog kroja i bila je preslatka,s tim sto joj je bila malo dugacka pa je Tanya drzala dok Fransoa ne preda Fleur.Sve je bilo savresno i polako je pocelo kada je muzika krenula.

875Fransoa's House - Page 35 Empty Re: Fransoa's House Sat Nov 05, 2011 10:55 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Polako su sišli niz stepenice i Fransoa ju je poljubio u obraz i predao Simonu. Sveštenik je obavio ceremoniju i nakon toga su usledile čestitke pa zabava.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 35 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com