Red Moon Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 22 of 40]

1Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Wed Sep 28, 2011 8:53 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
First topic message reminder :

"To je veliki posao. Već su stigli neki pokloni. Neke glupe knjige i ponašanju mladih dama."


526Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Thu Oct 20, 2011 8:45 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Fransoa tako mi Boga neces ici na susret u zoru sa njim!Ne mogu ti to dopustiti!"

527Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Thu Oct 20, 2011 8:59 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Pa nije ni da možeš da me sprečiš u tome."

528Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Thu Oct 20, 2011 9:03 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Mogu!Ja cu...ja cu..." Nije znala sta tacno da kaze,osecala se nemocno. "Otici cu kod njega i...i...i reci mu da radi sta hoce sa mnom ali da ne izlazi na dvoboj."

529Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Thu Oct 20, 2011 9:16 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Kada je to čuo zbacio je pokrivač sa sebe i ustao iz kreveta, dohvatio je svoje pantalone i obukao ih. "Ovo je već drugi put da mi pretiš kako ćeš da spavaš sa drugim. I da znaš da to boli. Neću više da trpim tvoje pretnje. Ako ti ja nisam dovoljan i toliko želiš da odeš u krevet sa drugim, samo izvoli", besno je dohvatio košulju sa poda i obukao je. "Ali ovde se ne vraćaj. Hoću da sutra ujutru napustiš kuću i ne želim nikada više da te vidim. NIKADA!" Izašao je iz sobe i zalupio vrata za sobom. Ušao je u svoju sobu, a Lola ga je čudno pogledala. Čula je viku i nije joj bilo jasno šta se dešava. "IZLAZI NAPOLJE!" Nije čekala da joj opet kaže, odmah je izašla iz sobe. Zaključao je vrata za njom i 'sručio' se na pod. Eli je počela da plače, a on je samo stavio ruke na uši kako je ne bi čuo.

530Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Fri Oct 21, 2011 10:32 am

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Gledala ga je zabezeknuto.Nije znala sta da mu kaze.Kada je izjurio napolje samo je nastavila da bulji u vrata dok nije shvatila sta joj je upravo rekao.Pala je na kolena i pocela da place.Nije mogla da veruje sta je uradila.Nije znala sta da misli.Znala je da ne vredi da se izvinjava ili da moli.Sada je gotovo. Dugo je sedela i samo gledala u vrata.Nije mogla da prihvati da nikada vise nece videti svoju kcerku.Nije cak mogla ni da se pozdravi sa njom.

531Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Fri Oct 21, 2011 5:45 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Nakon nekoliko minuta ustao je sa poda i otišao do Elenore pa ju je uzeo u naručje i počeo da je ljulja. "Izvini, dušo. Nisam hteo da vičem." Poljubio ju je u glavicu. Lola je za to vreme sišla dole, ali pošto nije mogla da sedi mirna vratila se gore i pokucala kod Sarah-e. Nije čekala odgovor već je odmah ušla u sobu. Našla ju je na podu kako plače. 'Gospođo?' Savila se i uzela pokrivač sa kreveta pa je ogrnula. 'Prehladićete se. Šta se sad desilo?'

532Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 6:46 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Podigla je pogled i pogledala u Lolu koja joj je nesto pricala ali prosto nije mogla da poveze sta prica.Nije je cula.U glavi su joj odjekivale Fransoine reci.Znala je da je presla granicu,znala je da je on bio tolerantniji nego sto bi bio neki drugi,ali opet nije mogla da se pomiri sa cinjenicom da je to uradio iako je imao potpuno pravo na to.Nekako se pridigla na noge,pomazuci se rukama i obukla bade-mantil.Zavezala ga je i otisla do vrata nekada njihove sobe i polako krenula da otvori vrata kada je shvatila da su zakljucana.Nije pokucala.Znala je da bi oterao do djavola svakoga ko sada pokuca.Naslonila je dlan na vrata a zatim i celo."Fransoa?" Sapnula je jedva cujno. "Molim te...molim te nemoj...nisam...htela sam da..." Ali nije mogla da nadje neko opravdanje. "Ne mozes to da mi uradis..." Saptala je. "Moram da je vidim...ne mogu da..." Nije mogla da nastavi.Da joj je ranije neko rekao da ce nekoga da moli,a ponajmanje svog supruga to bi joj bilo smesno,ali je znala da bi sada uradila bilo sta da ostane uz svoju kcerku.

533Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:05 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Pokušavao je da smiri Elenoru koja je plakala i jedva mu je pošlo za rukom da je bar malo smiri. Pustio ju je da sisa prstić iako joj je to pre branio. Sada bi joj dao sve što bude htela samo da ne plače. Nije mogao da podnese njene suzice u ovom trenutku. Obrisao joj je lice i vratio je u kolevku. Seo je u fotelju pored nje i gledao je "Sada imam samo tebe."

534Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:09 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
I dalje je stajala pored vrata cekajuci bilo kakav odgovor."Fransoa?Moram da je vidim.Molim te!" Rekla je malo glasnije.Cula je da joj je Lola nesto rekla,negda u periferiji uma,ali nije mogla dovoljno da se skoncentrise da bi je cula.

535Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:23 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Ustao je iz fotelje i otišao do vrata, otključao ih je i otvorio. Pogledao ju je hladno "Rekao sam da ne želim da te vidim, a sad idi."

536Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:27 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Cula je svaku rec i savrseno dobro je razumela,ali nije mogla da ga poslusa.Uprkos svim njegovim recim krenula je ka sobi gledajuci u Elinu kolevku.Vise je nije bilo briga ni za sta osim da je vidi.

537Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:33 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Stao je ispred nje i preprečio joj put. "Ako ti je toliko stalo do nje trebalo je da misliš o tome pre nego što si mi rekla onako nešto. Neću te u njenoj blizini."

538Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:37 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
"Ja sam joj majka,naravno da mi je stalo!" Rekla je 'boreci' se sa njim. "Ne mozes to da uradis!"

539Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:44 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Ne bih rekao. Majka koja se nudi drugom čoveku. Takva majka joj ne treba. Naći ću joj bolju majku. Koja će biti i verna supruga i dobra majka." Držao ju je za zglobove kako ne bi mogla da ode do kolevke. "Lola vodi gospođu u njenu sobu i pomozi joj da se spakuje, a sutra reci Leonu da je vozi kod njenih roditelja. Ili možda hoćeš pravo kod Christiana?" Pogledao ju je besno.

540Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 7:52 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Otimala se od njega i dalje gledajuci u kolevku."Pusti me!Ne treba joj nova majka.Ne moze...Ne!"

541Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 8:23 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
"Može!" Nežno ju je izgurao iz sobe i opet zatvorio vrata sobe ujedno ih zaključavši.

542Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 8:25 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Sela je ispred vrata i ponovo pocela da place dok je Lola nije naterala da ustane,maltene je vukuci u njenu sobu.Nije joj bilo najjasnije sta se desilo ali je shvatila sustinu.Gospodja mora da ode i bilo joj je strasno zao zbog toga,jer je zavolela,a isto tako se pitala kako ce Elenora bez majke.

543Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 8:38 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Ponovo je seo u fotelju i zagledao se u dete.

544Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 8:49 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Lola je umila i trudila se da je smiri.Neko vreme nije uopste mogla da razmislja,a onda je polako dosla sebi i shvatila sta je uradila i sta se desilo.Duboko je udahnula i ustala.Lola se uplasila da ce ponovo kod njega i krenula je da je zaustavi jer se bojala da bi mogli oboje danastradaju.Nije znala sta da ocekuje.Ali je ona samo otisla do kutije sa nakitom i uzela svoj medaljon."Ja sam ga dobila od majke,molim te stavi joj ga,Fransoa nece videti,on je ne presvlaci nego ti,nek joj bude ispod benkice,s ako bude znala da joj je ta druga maceha,a ne majka reci joj nesto lepo o meni." Rekla je trudeci se da se ponovo ne rasplace.'Gospodjo...' "Lola ne moras nista da mi kazes.Ako se plasis njega ne moras to da uradis,ali ja to ne moram da znam,stvarno.Hvala ti na svemu.' Poljubila je u obraz na sta je Lola pocela da place.Sarah je uzela samo par radnih haljina i dve ogrlice koje joj nisu puno znacile i koje je nameravala da proda,a zatim je iz stare Eline sobice uzela njenu igracku i jedno odelce.

545Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 9:01 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Pošto je Eli zaspala Fransoa je prešao iz fotelje u krevet. Nije se trudio da se presvuče u odeću za spavanje ili da se pokrije. Samo je ležao i gledao u plafon.

546Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 9:06 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Nije uzela nista sto joj je on kupio osim burme i te dve ogrlice.Obukla je jednu haljinu koju je imala i pre udaje i splela pletenicu.Sve je to radila odsutno razmisljajuci sta sada da radi.Imala je nesto svog novca pa ga je uzela i uzela je jedan obican lancic.Sve sto je uzela spakovala je u jednu torbu."Lola moje stvari uzmite vi kada bude hteo da se soba isprazni.Podelite ih ti i Leah,ili ih dajte nekome,svejedno mi se.Meni vise ne trebaju." 'Uredu.' Promucala je.Sacekala je 6h da se razdani.Jos jednom je pokusala da otvori vrata 'njihove' sobe u nadi da se mozda uspavao i zaboravio da ih zatvori ali je to bilo uzalud.Srce joj je tuklo kao ludo i oci su je pekle,iako suza vise nije imala.

547Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 9:15 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Ni sam nije znao kako se oseća. Nikada pre nije osetio toliki bol kao što je sada osećao. Znao je da je više neće viđati svakog dana. Iako je izbacio iz njihove sobe pre dva dana, obe večeri je spavala u njegovom naručju tako da nije ni stigla da mu nedostaje u krevetu, ali sada je uopšte neće ni viđati. Niti u njihovom krevetu, sobi, kod deteta, u vrtu, kući. Lagao ju je kad joj je rekao da će naći drugu ženu. To mu sad nije ni padalo na pamet. Zaspao je negde pred zoru.

548Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 9:19 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Pozdravila se sa Lolom i pogledala u prozor njihove sobe,ali tamo nije bilo nikoga.Nije znala zasto joj je to toliko zasmetalo.Suze su joj ponovo potekle kada je shvatila da vise nece videti svoju kcerku i nije znala kako da zivi sa tim.Rekla je Leonu da je odveze do centra grada.Tamo je odmah zalozila one ogrlice i pozdravila se sa njim pa je unajmila kociju i otisla u jednu gostionicu gde moze da prespava.Razmisljala je sta sada da radi.Nije zelela da ide kuci jer je Fransoa mogao da prekine saradnju sa njenim ocem,a to nije zelela,nije mogla da ode ni kod Phoebe jer bi to izazvalo skandal.

549Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 9:23 pm

Emma Cullen
Emma Cullen
Probudio se nekih sat ili dva nakon što je zaspao pošto je Elenora počela da plače. Ustao je i uzeo je u naručje. Otključao je vrata i pozvao Lolu da dođe gore.

550Fransoa's House - Page 22 Empty Re: Fransoa's House Sat Oct 22, 2011 9:27 pm

*Bella Swan*
*Bella Swan*
Lola je dosla,i njoj su oci bile crvene od plakanja.'Spremila sam dorucak.' Rekla je tiho gledajuci u pod.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 22 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com